Jak poradzić sobie z infekcjami pochwy?

Infekcje miejsc intymnych objawiają się na różne sposoby. Niektóre mogą być bardziej uciążliwe, a drugie lżejsze. Pierwszoplanowo musimy odnaleźć powód dolegliwości, a później wprowadzić w życie słuszną terapię.

Jak działają środki na problemy intymne?

Aptekarze proponują bogaty wybór preparatów pomocniczych w leczeniu infekcji obszarów intymnych – pochodzenia grzybiczego, bakteryjnego oraz wirusowego. Wśród nich wyróżnia się m.in. żele dopochwowe, kremy w skład których wchodzą probiotyki tudzież maści np. takie mające w składzie wyciągi roślinne. Na chorobypochodzenia grzybiczego zaleca się bardzo dobrze kapsułki zawierające liofilizaty mikrobów szczepów Candida. Za to przy stanach zapalnych oraz przy stanie suchości pochwy, sprawdzają się na przykład np. globulki propolisowe, czopki, odpowiednie tampony a także żele mające w składzie kwas mlekowy, glikogen i inne pomocne substancje o działaniu leczniczym.

Preparaty mające wspomóc leczenie zakażeń intymnych, koją podrażnienia, świąd, uczucie pieczenia , a także eliminują przykry zapach. Wspierają utrzymanie prawidłowego, kwaśnego pH części intymnych, co powoduje, że zostaje zapewniona naturalnej formy bariera broniąca przed niechcianymi drobnoustrojami. Wypada podkreślić również, że preparaty te działają antyzapalnie i antygrzybiczo, jak również, właściwie nawilżają okolice intymne. Produkty skoncentrowane przeciw grzybicy stref intymnych, likwidują drożdżaki i naturalnie ratują ciało w walce z schorzeniem. Ich działanie odznacza się wielozadaniowością.

Naturalna recepta na zwalczanie chorób intymnych.

Poza ww. substancjami, należy wymienić też zioła i roślinność o właściwościach leczniczych. Przygotowywanie nasiadówek to niezwykle powszechny patent na leczenie symptomów choroby. Już po wstępnym zastosowaniu odczuwa się ulgę. Czego można użyć do sporządzania wywarów, okładów i nasiadówek? Najpopularniejsze są takie zioła jak rumianek, dębowa kora, pokrzywa zwyczajna, nagietek lekarski, szałwia lekarska, okwiat krwawnika pospolitego i jasnoty białej. Zioła i inne roślinność o właściwościach leczniczych eliminują świąd, pieczenie, zaczerwienienie, uczucie bólu, ale przeciwbakteryjnie, bakteriobójczo, przeciwalergicznie i przeciwgrzybiczo.

Zazwyczaj również używa się preparatów, na bazie propolisu. Są to ww. czopki propolisowe dopochwowe, preparaty i mazidła, które można zrobić nawet we własnym zakresie. Propolis to popularnie zwany „naturalny antybiotyk”, który jest owocem działania pszczół, a którego używają jako wyściółka ula. Zdarza się, że aplikuje się do mazideł , jak również kremów związki pomocnicze np. olejki eteryczne, wazelina, wyciągi roślinne czy witaminy. Tego rodzaju środek na bazie propolisu, ma oddziaływanie wszechstronne. Usuwa grzyby, bakterie i innego typu drobnoustroje zagrażające zdrowiu. Maść czy czopki propolisowe dopochwowe można używać jednocześnie na hemoroidy bądź odmienne stany chorobowe miejsc intymnych.

Fundamentalne jest zapobieganie, żeby nie dopuścić do rozwinięcia się albo pogłębienia stanu zapalnego. Codzienna higiena osobista przy pomocy profesjonalnych płynów do higieny intymnej o prawidłowym pH 5.5 to rzecz pierwszorzędna. Ogromne znaczenie ma także wypijanie sporej ilości cieczy, które odpowiednio nawadniają organizm, nawilżają skórę i pozbywają się szkodliwych metabolitów. Ubieranie przewiewnej i luźnej bielizny jest również niezwykle ważną kwestią.