Niedoceniane przymoty pyłku sosnowego

Rewelacyjne opcje są bardzo blisko – dokładnie tak jest w przypadku niesamowitego pyłku sosny. Biochemicy utrzymują, że jest on niedocenioną formą zamiennika dla żeń-szenia. Jakie zalety użytkowe posiada pyłek sosnowy i co robić, aby miał pozytywny bilans w przypadku naszego organizmu?

Co ma dla Ciebie pyłek sosny?

Na co działa pyłek sosnowy? Prawie na wszystko! Podziwiamy egzotyczny wyciąg żeń-szeń, a zupełnie nie znamy właściwości naszych roślin. Całe ciało będzie Ci wdzięczne za dobroczynne działanie naturalnego pyłku sosny. Wykazuje działanie pobudzające i opóźniające starzenie, zatem stosuj go, jeśli chcesz wyglądać witalnie. Jako przeciwutleniacz bardzo dobrze powstrzymuje rozwój chorób nowotworowych. Zastosowanie pyłków sosny pomaga również przy rozmaitych dolegliwościach skórnych, których objawem jest rumień czy owrzodzenie. Możemy go zatem z powodzeniem stosować do higieny skóry. Siła organizmu leży nam na sercu, dlatego prawdopodobnie zaciekawi nas pyłek sosnowy jako źródło testosteronu. Doskonale sprawdzi się również jako środek redukujący pozom zmęczenia, więc przekonuje do siebie ludzi skupionych na bieżącej pracy.

Pyłek sosnowy – jak dawkować?

Skuteczny pyłek sosnowy można wykorzystywać na zróżnicowane sposoby. Pozyskany podczas spaceru w borze iglastym ma status z naturalnego wytworu, jednakże pyłek sosnowy otrzymany w markowej aptece lub sklepie z dietetyką ma idealnie to samo oddziaływanie. Pyłek sosnowy spożywa się bezpośrednio, wsuwając odrobinę pod język, a następnie przełykając. Znakomicie przydaje się jako dodatek do rozmaitych napojów, by wymienić herbaty czy koktajle. Jednak nie powinno się go przegotowywać ani traktować gorącą wodą, a wyłącznie łączyć z letnimi lub chłodnymi płynami. Z pyłku sosny warto przyrządzić również nalewkę. Wystarczy „przyprawić” go mocnym destylatem, a następnie na dłużej przenieść w ustronne miejsce.