prześcieradło z gumką

Kilka sposobów na niespokojny sen

Sen odgrywa ogromnie ważną rolę w naszym życiu. Wpływa na to, jak się czujemy, ile osiągamy w życiu i przede wszystkim pozwala cieszyć się każdym dniem. Prześcieradło z gumką i dobrej jakości pościel to podstawa dobrze przespanej nocy, ale o czym jeszcze warto pomyśleć?

Rola snu w życiu człowieka

Dobrej jakości sen daje wiele korzyści, ale to nie oznacza wcale, że dobrze przesypiane noce dotyczą każdego z nas. Problemy z zaśnięciem i regularne budzenie się w trakcie spoczynku bywają bardzo frustrujące, dodatkowo pojawia się uciążliwe zmęczenie, które ma niekorzystny wpływ na każdą sferę życia. Bezsenna noc to męczarnia, a występujące na drugi dzień zmęczenie utrudnia koncentrację, pojawiają się problemy z pracą oraz nauką. Niemożliwe jest także cieszenie się każdym dniem i czynnościami, które powinny dawać radość i spełnienie, jak uśmiech czy buziak od ukochanej osoby albo pyszna kawa wypita o poranku. Bezsenność może przyczynić się także do pogłębienia problemów zdrowotnych oraz depresji. Co więc zrobić, żeby spać dobrze? Prześcieradło z gumką oraz dobrze dobrana kołdra i poduszka to podstawa, ale o czym jeszcze należy pamiętać?

Jak lepiej sypiać?

Aby dobrze spać, trzeba wiedzieć, w jaki sposób się zrelaksować. Wiele osób będzie przewracać teraz oczami, gdyż praca zawodowa, liczne obowiązki w domu i dzieci nie pozwalają na chwilę odprężenia. Nie wolno jednak myśleć w ten sposób, zamiast tego trzeba stworzyć harmonogram i wydzielić minimum 15 minut tylko dla siebie. Zbliżone pory snu także ułatwiają zasypianie i pozwalają walczyć z bezsennością.

W dalszej kolejności należy zrezygnować z drzemki w ciągu dnia, które wpływa na zaburzenie nocnego odpoczynku. Rutyna przede wszystkim i nie należy jej zmieniać nawet w trakcie weekendów czy świąt.

Jedzenie przed snem również przyczynia się do problemów z zaśnięciem. Jest to związane z koniecznością strawienia spożytych pokarmów, dzięki czemu organizm, zamiast się wyciszyć i zregenerować, musi intensywnie pracować. Lekki posiłek zjedzony na 2,3 godziny przed zaśnięciem sprawdzi się znakomicie.

Wykąp się przed snem. Do wanny wlej olejki eteryczne, które doskonale wpłyną na stan Twojego organizmu, a uczucie świeżości dla ciała i umysłu doskonale wpłynie nie przebieg nocy. Prześcieradło z gumką nie będzie się zsuwać, dzięki czemu Ty, zaznasz potrzebnego odpoczynku.

Przed pójściem do łóżka zamiast filmu wybierz książkę, a następnie rozgość się w swoim łóżku, dotykaj kołdry i poduszki, ciesz się materiałem, który czujesz pod palcami i pomyśl o czymś przyjemnym. Sen nadejdzie już niebawem, kiedy będziesz mieć na ustach uśmiech zadowolenia.