Dom

Kołdry z poduszkami dla niemowląt i w następnych latach

Nie jest tajemnicą, że osoby dorosłe spędzają śpiąc około 30% czasu. Tymczasem w na początku, najbardziej w pierwszych czterech latach człowiek spędza z zamkniętymi oczyma jeszcze dłużej. Wystarczy zadbać o chwile z odpoczynkiem dzięki pościeli – prześcieradła, kołdry, również materac będą mieć wpływ na jakość snu. Prześcieradła i komplet pościeli powinny również stać się częścią wystroju dziecięcego pokoju. Podpowiadamy, jak zdecydować się na pościel, by pełniła też estetyczne zadania.

Najpierw postaw na rożki niemowlęce, które szczelnie otulą pociechę

Dla maluszków właściwe okazują się stylowe i funkcjonalne różki dla niemowląt oraz beciki z wysokojakościowej bawełny perskiej, ewentualnie z uzupłnieniem przyjemnej tkaniny Minky. Ich rolą jest opcja starannego owijania maluszków – niemowlaków i noworodków, zaś rozłożone przejmą rolę maty lub kocyka do radosnej pasji baraszkowania.

Owinięcie maluszka rożkiem lub becikiem zapewnia ciepło i spokój takie same jak w przypadku środowiska w łonie matki. Zdrowy sen dziecka to rezultat delikatnego owinięcia i stworzenia przyjaznego środowiska dla pociechy.

Jak dobrać rozmiar dziecięcej pościeli?

Wielkość poszczególnych skłądników kompletu pościeli to kłopot, który zdarza się wielu osobom, ale najlepiej je znać, aby dobrać odpowiednie poszwy do poduszek i kołdry. Wartości – długość oraz szerokość – notuje się w centymetrach. Rozmiar kołdry musi pasować do wymiarów pościeli. Warto uwzględnić proporcje materaca, ponieważ długość pościeli powinna zgadzać się z jego rozmiarem, natomiast na szerokości można uwzględnić marginesy, co umożliwi osłonięcie krawędzi.

W pięciu początkowych latach można założyć przeważnie format 100cm x 135 cm (100 x 140) albo 60 cm x 100 cm (60 x 1200 cm) a do tego niewielka poduszka 40 x 60 cm. W takich rozmiarach pościel na pewno wyjdzie naprzeciw potrzebom dziecka.

Dla pociech w następnym okresie, a więc w zakresie wieku 5-10 lat odpowiednia okazuje się kołdra o rozmiarach 140×200 cm oraz coś pod głowę w formacie 70 x 80 cm.

160-200 cm w przypadku kołdry oraz poduszki 70×80 cm (najlepiej dwie) to komplet w sam raz dla młodych ludzi, którzy zaczynają czas dojrzewania. Wtedy bez dwóch zdań należy skierować uwagę na zmieniający się wzrost dziecka. Gdy będzie już ponad Metr sześćdziesiąt, warto znaleźć kołdrę dłuższą o kolejne 20 cm. Warto na dłużej wstawić do dziecięcego pokoju większe łóżko z dopasowanymi kołdrami i poduchami – przez kilka najbliższych sezonów mamy z głowy ich wymianę.

Rozmiar prześcieradła i rodzaj zamocowania to podstawa

Zbyt małe prześcieradła w stosunku do materaca będą się rolować i marszczyć. Dobry sen zależy między iinymi od tego, czy nic nam się nie zsuwa, spada, zwija, co za każdym razem może zakłócić przebieg snu. Idealne w tym przypadku okażą się prześcieradła z gumką, oczywiście dostosowane do formatu łóżka. Odpowiednio dopasowane zagwrantują, że całość finalnie nie znajdzie się na podłodze.