części do kampera

Jak przygotować kamper przed sezonem?

Kamper to jeden z ulubionych środków transportu osób, które preferują wyjazdy w głąb natury, zamiast luksusowych hoteli. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić wiele parametrów, nabyć nowe części do kampera oraz zadbać o odpowiednie wyposażenie.

Kamper na wakacje – co trzeba sprawdzić, żeby pojazd nie zawiódł w trakcie wyjazdu?

Kiedy sezon wyjazdowy zbliża się dużymi krokami, należy w pierwszej kolejności zaplanować trasę, czyli poznać lokalizację docelową, atrakcje, jakie występują po drodze, sprawdzić, gdzie można zrobić zakupy albo zatankować. To pierwszy etap przygotowani. W drugiej kolejności należy zacząć czynności czysto praktyczne. To czas, kiedy trzeba sprawdzić wszystkie części do kampera. Potrzebna jest dokumentacja dotycząca pojazdu – należy sprawdzić datę ważności przeglądu rejestracyjnego pojazdu oraz OC. Wymagana jest zielona karta, która pozwala na korzystanie z ubezpieczenia poza granicami Polski. Przydaje się również międzynarodowe prawo jazdy. Trzeba sprawdzić, jak wygląda sytuacja pod maską, czyli wymienia się oleje, filtry, rozrząd oraz pozostałe elementy, które nie wyglądają tak dobrze, jak na początku. Zamienne części do kampera warto mieć ze sobą, jeśli wyjazd ma trwać kilka/kilkanaście dni i jest stosunkowo odległy. Wśród zapasowych części najważniejszy jest pasek klinowy, lina, pedał sprzęgła i bezpieczniki, nie można zapomnieć także żarówek.

Przed wyjazdem trzeba skontrolować bieżniki w oponach, a najlepiej mieć, chociaż 1,2 opony, które doskonale sprawdzą się w razie wypadku czy awarii. Prąd jest szczególnie ważny w trakcie dalekiej podróży, dlatego niezbędne jest sprawdzenie ile energii z akumulatorów potrzeba w trakcie podróży. Prąd jest zużywany przez urządzenia elektryczne, czyli telefony komórkowe, laptopy, rowery elektryczne, kamery i inne.

Dobrze wyposażony i sprawdzony pojazd to gwarancja udanych wakacji oraz uniknięcie problemów. Na odległych terenach, z dala od cywilizacji nie można nabyć dodatkowych części do kampera czy innych potrzebnych przedmiotów, a do tego brak zasięgu w telefonie może być jednoznaczny z katastrofą. Należy tego unikać.