Aranżacja w stylu hygge – co warto wiedzieć
Dom

Aranżacja w stylu hygge – co warto wiedzieć?

Styl hygge pochodzi z Dani i można go określić jako szczęśliwą przestrzeń, która zachęca do relaksu oraz spędzania czasu w dobrym towarzystwie. Styl prezentuje się bardzo przytulnie i może być zastosowany w każdym pomieszczeniu. Delikatne kremowe dywaniki do łazienki, ciekawe obrazki na ścianę i poduszki – taki właśnie jest hygge.

Jak stworzyć mieszkanie/dom w stylu hygge?

W hygge dominuje naturalność, czyli możesz spotkać przede wszystkim miękkie, delikatne materiały, które zapewniają przyjemne doznania w trakcie korzystania z mebli i dodatków, a także prezentują się bardzo estetycznie. Dywaniki do łazienki, miękkie wełniane koce, sofy z delikatnej skóry, lite drewno – bez trudu stworzysz piękną, przyjemną całość, która przyczyni się do poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

Światło odgrywa szczególnie ważną rolę w trakcie aranżacji wnętrza w stylu hygge. Dominują jasne kolory zaliczane do zimnej gamy. Należy zamontować sporo lamp, przydadzą się także świecie, które należy nie tylko potraktować jako ozdoby, ale używać ich co wieczór w celu uzyskania odpowiedniej atmosfery.

Jakie elementy znajdą się w pokoju hygge?

W stylu hygge dominują proste rzeczy, nieskomplikowane meble oraz dodatki, które wpisują się do skandynawskiego dresingu. Bardzo ważne są również rośliny i dekoracje roślinne wykorzystujące eukaliptus. Elementy natury stosuje się w każdym pomieszczeniu, dywaniki do łazienki oraz świece i rośliny w pomieszczeniu kąpielowym zachęcają do relaksu i dbania o ciało.

Wszystkie dekoracje powinny być przytulne, czyli należy postawić na ceramiczne naczynia oraz książki, a na ścianach nie może zabraknąć rodzinnych zdjęć w uniwersalnych odcieniach. Z kolei wraz z nadejściem grudnia warto wybrać dekoracje z drewna, wieńce, gałązki świerku i duże ilości świątecznych lampek.

Kolory dominujące w stylu hygge to zdecydowanie beże, delikatne brązy oraz kolor kremowy, jednak neutralne barwy są tak samo potrzebne. Trzeba wpleść biel, czerń i szarości. Jeśli w aranżacji ma się znaleźć nieco więcej koloru, warto zdecydować się na odrobinę niebieskiego oraz zielonego.

Stworzenie pokoju czy całego mieszkania w stylu hygge nie jest trudne. Trzeba jedynie pamiętać o zachowaniu umiaru, prostoty i elegancji. Zamiast krzykliwych dodatków oraz wielu kolorów i faktur najlepiej prezentują się proste meble, miłe w dotyku tkaniny i gustowne dodatki. Ten styl nigdy się nie nudzi i jest ponadczasowy.