żyrandole kryształowe
Dom

Jakie żyrandole pasują do kuchni?

Żyrandole kryształowe są szczególnie przydatne w stylu glamour oraz klasycznym, jednak w nowoczesnym salonie nadają charakteru i elegancji. Warto wiedzieć, na jakie elementy zwracać szczególną uwagę, żeby efekt był olśniewający.

Żyrandole kryształowe – w jakim stylu nie może ich zabraknąć?

Aż ciśnie się na usta, że żyrandole kryształowe doskonale pasują do stylu klasycznego i glamour, ale to nie jedyne rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę. Aranżacja wnętrz to doskonała zabawa i warto puścić wodze fantazji, a także nie należy bać się odważnych połączeń i ciekawych kompozycji. Pałacowe wnętrza to nie jedyny sposób na wykorzystanie eleganckich żyrandoli i warto się o tym przekonać.

Żyrandole kryształowe prezentują się bardzo atrakcyjnie w stylu retro, francuskim, a do tego można nimi przełamać prosty i komfortowy styl nowoczesny. W stylu glamour żyrandol świetnie skomponuje się z innymi świecidełkami i nada wyjątkowego charakteru. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale wymaga dopracowania każdego, nawet najmniejszego detalu. Co ciekawe żyrandole kryształowe świetnie wyglądają także w stylu vintage, czyli wnętrzach, gdzie w jednym pomieszczeniu łączy się kilka stylów pochodzących z różnych epok. Wnętrza w stylu New York Classic także zyskają na takim dodatku.

Jaki powinien być żyrandol do salonu?

Żyrandole kryształowe doskonale pasują do salonu, a w trakcie wyboru odpowiedniego modelu trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiar. W starej kamienicy, gdzie dominują wysokie, przejrzyste pomieszczenia warto zdecydować się na bardzo rozpięty model. Z kolei w salonie w bloku żyrandol kryształowy również przyniesie doskonały efekt, ale musi być zdecydowanie mniejszy. W trakcie zakupów trzeba skontrolować długość oraz średnicę. Za mały żyrandol wygląda śmiesznie, a z kolei model zbyt duży przytłacza wnętrze.

W niewielkich pokojach nie można decydować się na zbyt długie żyrandole, gdyż można o nie zahaczać w trakcie chodzenia po pokoju, co psuje cały efekt, a nawet wywołuje dyskomfort. Dłuższe żyrandole można zastosować nad stołem jadalnym czy stolikiem kawowym.

Żyrandole wybierane do tradycyjnych domów czy mieszkań powinny mieć kilka ramion, na których wiesza się kryształy. Z kolei nowoczesne wnętrze zyska na dużych formach o designerskim kształcie. Nie należy bać się tego typu oświetlenia, gdyż stanowi ono cenny dodatek do wnętrza i prezentuje się świetnie w każdym stylu.