koce bawełnaine
Dom

Koce bawełniane — kreatywne sposoby na ich wykorzystanie

Koce bawełniane to stałe wyposażenie naszych domów i mieszkań. Służą nam przede wszystkim do okrycia ciała w zimowy wieczór albo otulenia się przyjemnym materiałem po wyjściu z wanny czy prysznica. Jednak mają one znacznie szersze zastosowanie, wystarczy poruszyć nieco wyobraźnię i stworzyć z nich domek dla pociechy albo oryginalny dodatek do domu.

Koce bawełniane – przytulne i gustowne dodatki

Koce bawełniane mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest przerzucenie ich przez oparcie kanapy czy fotela. Stanowią wtedy dodatek nadający wnętrzu charakteru, przytulnego klimatu i wprowadzający harmonię. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w sypialni, gdyż koce bawełniane mogą posłużyć jako ciekawa narzuta na łóżko, szczególnie jeśli są utrzymane w ładnych kolorach i mają ciekawe wzory. Przyjemne źródło ciepła może zostać wykorzystane także na inne sposoby, na przykład w ogrodzie. Kiedy przerzucisz je przez oparcie foteli ogrodowych albo położysz na ławkach, odwiedzający dostaną sygnał, że mają się rozgościć i pozostać tak długo, jak mają na to ochotę – są mile widziani. To doskonały dodatek w trakcie wieczorów przy ognisku, śpiewaniu piosenek w gronie najbliższych i raczeniu się ciepłym kakao. Koce bawełniane dają poczucie komfortu i ciepła, co ułatwia  relaks i wprowadza bardzo przyjemną atmosferę.

Co jeszcze możesz zrobić ze swoim kocem?

Koce bawełniane to doskonały sposób na stworzenie miejsca do zabawy dla malucha. Rodzice wiedzą, że kolejne zabawki, puzzle czy gry nudzą się bardzo szybko, a dziecko wymaga od opiekunów kreatywnych zabaw. Jedną z nich jest stworzenie kryjówki przy pomocy koca. Wystarczą dwa krzesła albo stół, które należy okryć kocem i dziecko przez kilka godzin przynosi i układa zabawki w nowym domku,  bawi się w sklep albo inne miejsca. Wystarczy nieco wyobraźni, sporych rozmiarów koc i fantastyczna zabawa gotowa.

Koce bawełniane przydają się także jako narzutki na huśtawkę w ogrodzie. Większość modeli zostaje wykonana z metalu albo drewna, dlatego źle się na nich siedzi, a po upływie kilku minut wywołują spory dyskomfort. Z tego względu położenie miłego w dotyku, przytulnego i ciepłego koca sprawdzi się doskonale. Na huśtawce można się położyć, posiedzieć, a nawet uciąć krótką drzemkę.

Koce bawełniane umieszczone na kanapie chronią ją przed pobrudzeniem. Zdecydowanie lepiej i szybciej jest wyprać koc niż czyścić całą sofą – to bardziej pracochłonne i droższe.