Dom

Sztuczki pozwalające niewielkim kosztem upiększyć wystrój

Odmieniając wnętrze domu czy mieszkania warto pamiętać o dodatkach nadających swoistego uroku oraz czyniących je unikatowym. Czasami kilka obrazków, kolorowy wazon z kwiatem czy modny kinkiet nad lustro potrafią zdziałać cuda.

Kinkiet nad lustro jako obowiązkowy element wystroju

Jedną z ważniejszych zasad, o której trzeba pamiętać, jest optyczne powiększenie przestrzeni. Można to uczynić przy pomocy jasnych barw, światła oraz lustra. Wstawienie pionowego pasma lustrzanego jest wspaniałym pomysłem. Nic tak nie powiększa wnętrza, jak taki zabieg. Koniecznie należy zamontować także kinkiet nad lustro, ponieważ te dwie rzeczy idą ze sobą w parze.

Pusta ściana — idealne miejsce na niebanalne dodatki

Ciekawym pomysłem na personalizację wnętrza jest zawieszenie na ścianie ramek ze zdjęciami, które mają dla nas znaczenie. Budując taką ściankę, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Ramek nie powinno być bardzo dużo, ponieważ może to przytłoczyć całe wnętrze. Kolory i wielkości wszystkich modeli nie powinny być takie same. Warto kupić stonowane kolory, a dwie lub trzy w mocniejszych kolorach ożywiających wystrój. Jeśli ten element wystroju znudzi się, to w tani sposób można go odmienić poprzez wymianę zdjęć. Nowoczesnym elementem wystroju jest „żywa ściana”. Można zakupić w pełni zautomatyzowaną dekorację albo samemu zaprojektować przy pomocy różnorodnych roślin doniczkowych.

Dywan jako elegancji pomocnik

Niestety zdarzają się sytuacje, po których nasza podłoga wymaga remontu. Decydując się na zakup dywanu, nie wyremontujemy jej, jednakże ukryjemy problematyczne miejsce, a dodatkowo nadamy ciekawy element dekoracyjny. Wybierając jasne kolory, uczynimy wnętrze bardziej przestronne, jednakże musimy liczyć się z szybką możliwością zabrudzenia. Podczas aranżacji dobrym pomysłem jest dobranie stonowanych barw, które optycznie powiększą przestrzeń, natomiast dodatki w postaci wazonów czy ramek mogą stanowić kolorystyczne wyróżnienie, które nadaje swoistego charakteru.