Wybieramy bezpieczną pościel dziecięcą

Rodzice mają przed sobą wiele decyzji i wyborów, aby stworzyć swoim dzieciom odpowiednie warunki do rozwoju. Na liście ich obowiązków jest przede wszystkim stworzenie bezpiecznego miejsca do spania z wygodnym łóżeczkiem oraz odpowiednią pościelą. Sprawdzony producent dzianin drukowanych ułatwi jej znalezienie.

Pościel z wypełnieniem – czy warto się nią zainteresować?

Producent dzianin drukowanych oferuje różnorodne materiały oraz efektowne wzory i tekstury, ale przed wyborem materiału na pościel należałoby zdecydować się, czy wolimy pościel z wypełnieniem, czy bez. W pierwszym wypadku wszystkie elementy pościeli mają wypełnienie, w praktyce oznacza to, że poszewki mają w środku ocieplenie. Zastosowana jest optymalna gramatura wypełnienia, a w komplecie pościeli nie ma osobnych poszewek. Najczęściej do wypełnienia wykorzystywana jest włóknina silikonowa, czyli surowiec wykonany z hipoalergicznych włókien silikonowych, które czynią pościel miękką i puszystą. Kołdry i poduszki, które mają takie wypełnienie mają swoich fanów, chociaż nie wszyscy przepadają za tym rozwiązaniem.

Czym się kierować przy wyborze dziecięcej pościeli?

Producent dzianin drukowanych ma w swojej ofercie najlepszej jakości materiały, wszystkie świetnie nadają się do produkcji pościeli dziecięcej. Dobrze dobrana tkanina pościeli to najlepszy sposób na zapewnienie maluchowi komfortowych warunków do spania. Pamiętajmy, że skóra maluchów jest bardzo delikatna oraz wrażliwa na bodźce zewnętrzne, zatem zadbanie o odpowiednie miejsce do odpoczynku jest niezbędne.

Wybierając pościel dziecięcą powinniśmy zwracać uwagę na to, aby była ona wykonana z tkaniny, która oddycha, żeby dziecięca skóra mogła mieć dostęp do świeżego powietrza i jednocześnie umożliwioną wymianę gazową. Miękka oraz przyjemna w dotyku – taka powinna być pościel w pokoju dziecięcym, nie tylko przez wrażliwą skórę malucha, ale też dla zapewnienia mu wygodnego miejsca do snu.

Materiał na pościel nie powinien być też za bardzo wymagający – nie chcemy przecież, aby pranie pościeli było problematyczne. Wymienione cechy można przypisać roślinom włóknistym, będące jednym z głównych surowców przemysłu tekstylnego. Do najbardziej polecanych materiałów na uszycie pościeli dla dziecka zalicza się bawełnę, muślin, len oraz bambus.

Dzięki wyjątkowym właściwościom najczęściej stosowaną tkaniną jest bawełna, która jest oddychająca i nie powoduje żadnych podrażnień. Bawełna sprawdzi się bez względu na porę roku czy pogodę – będzie grzała zimą i chłodziła latem. Bawełna to tkanina nierozciągająca się, ale elastyczna. To Idealny wybór dla maluchów, a potwierdzeniem jej wysokiej jakości jest komfort, jaki zapewnia w trakcie snu i, a także nienaganny wygląd nawet gdy jest regularnie prana.