Ławka do wanny – praktyczna i wygodna
Dom

Jak wybrać ławeczkę do wanny?

Osoby z ograniczoną samodzielnością muszą mieć tak zaaranżowaną łazienkę, aby była bezpieczna i komfortowa na co dzień. Ważne są m.in. uchwyty przy drzwiach, przy umywalce i blisko deski klozetowej.

Ławka do wanny – praktyczna i wygodna

Ławeczka do wanny jest niezbędna dla osób, które mają problemy z chodzeniem lub inną niepełnosprawność. Także osoby starsze często wyposażają swoją łazienkę w takie sprzęty, które pomagają im w codziennej pielęgnacji. Ławeczka do wanny zapewnia wygodne siedzenie i wstawanie podczas kąpieli. Możesz wybrać ławeczkę wgłębną, która znajduje się pod taflą wody lub nawannową. Wybór ławeczki musisz uzależniać od wzrostu osoby, która będzie ja użytkować. Przy dużym wzroście ławeczka wgłębna może być niewystarczająca, dlatego wtedy lepiej wybierz ławeczkę na wannę. Alternatywą jest ławeczka regulowana, którą dopasujesz do aktualnych potrzeb i do użytkownika.

Na co jeszcze watro zwrócić uwagę?

Przy wyborze ławeczki do wanny zwróć uwagę na powierzchnię siedziska. Powinna być ergonomiczna i wykonana z antypoślizgowego materiału. Bardzo przydatna jest rączka asekuracyjna dołączona do ławeczki. Koniecznie sprawdź, czy ławeczka do wanny ma otwory drenażowe oraz musi mieć odpowiednie obciążenie. W żadnym wypadku ławeczka nie może przesuwać się po brzegach wanny, dlatego zawsze sprawdź wszystkie elementy montażowe. Dzięki takiej konstrukcji ławki można korzystać z niej bezpiecznie i oddać się przyjemności kąpieli.

Jeszcze innym typem ławeczki do wanny jest model z oparciem. To rozwiązanie przyda się szczególnie osobom, u których stopień niepełnosprawności jest większy. Na pewno taka ławeczka przyda się także osobom starszym, które nie wytrzymują długo w pozycji siedzącej niepodpartej. Takie ławki ułatwia kąpiel również osobom z bolącym kręgosłupem lub po operacjach narządów ruchu.

Oprócz ławeczek dostępne są również praktyczne krzesełka do pod prysznic, z których można korzystać także w wannie. Dobierz swój zestaw produktów pomocniczych do łazienki i ciesz się przyjemnym pooranym lub wieczornym relaksem.