ciężarki na kostki

Jak rzetelnie przygotować się do treningu?

Aby rzeczywiście profesjonalnie zrealizować trening, nawet wtedy, gdy jesteśmy amatorami, mamy do dyspozycji kilka podstawowych rozwiązań. Na pewno przydadzą nam się akcesoria do trenowania, a dużą popularnością cieszą się obecnie ciężarki na kostki.

Czy każdy może wykorzystać ciężarki na kostki?

Dane statystyczne bardzo wyraźnie nam pokazują, że coraz częściej interesujemy się alternatywnymi rozwiązaniami, jeżeli chodzi o trening. Chcemy po prostu mieć dostęp do rozwiązań najbardziej użytecznych, a jednocześnie niezbyt kosztownych. Wiele jest zresztą bardzo ciekawych propozycji branych pod uwagę przez osoby ćwiczące, a także trenerów. Ci ostatni jednak bardzo często rekomendują ciężarki na kostki albo nadgarstki, które potrafią w bardzo optymalny sposób zintensyfikować trening. Niejednokrotnie przecież, gdy trenujemy od dłuższego czasu, to w końcu zastanawiamy się nad tym, czy aby nie wprowadzić jakichś zmian. Niekoniecznie muszą być od razu to bardzo intensywne modyfikacje. Najlepiej jest działać ostrożnie, szczególnie wtedy, jeżeli jesteśmy amatorami. Zwróćmy uwagę na to, że dodawanie zbyt dużych obciążeń może się skończyć dla naszego zdrowia po prostu źle. W przypadku amatorów, którzy nie mają za bardzo rozwiniętych mięśni bardzo łatwo o kontuzję. Niejednokrotnie zdarza się, że dochodzi do złamań, jeżeli ktoś postępuje nierozważnie. Najlepiej oczywiście jest ćwiczyć w towarzystwie trenera. Będzie wiedział, jak stosować ciężarki na kostki i jak duże może to być obciążenie. Można też je oczywiście stopniować co jakiś czas, dodając większy ciężar. Są one przecież dostępne na rynku bez żadnego problemu, a chodzi o najróżniejsze ciężary w zależności od potrzeb osób ćwiczących.

Obciążniki – kto głównie je wykorzystuje?

Oczywiście są też dyscypliny sportowe, które szczególnie będą stawiać właśnie na takie akcesoria. Na pewno należy tu wymienić sportowców, którzy trenują wszelkie sporty walki. Po co się więc stosuje w takiej sytuacji ciężarki na kostki? Chodzi tu na pewno o bardzo dużą poprawę kondycji, jeżeli przecież dociążamy kończyny, to wtedy mamy wrażenie takie samo jak przy dużym zmęczeniu. Obciążniki zakładane na nadgarstki ćwiczą nas w tym, abyśmy cały czas trzymali gardę no i mocniej wyprowadzali ciosy. Dodatkowo na bardzo dużą skalę ciężarki takie wykorzystują również skoczkowie i biegacze albo osoby, które grają w piłkę siatkową i koszykową. Tu głównym celem jest wypracowanie parametrów skoku.