dzianiny Łódź
Dom

W jaki sposób pielęgnować dzianinę?

Dzianina to bardzo atrakcyjny materiał, który charakteryzuje się elastycznością oraz komfortem odczuwanym w trakcie noszenia. Warto zwrócić uwagę na przewiewność i miękkość, dlatego materiał jest wykorzystywany do produkcji ubrań dla noworodków, dzieci oraz dorosłych.

W jakich warunkach prać dzianinę?

Dzianina jest wykorzystywana na szeroką skalę w produkcji odzieży wypoczynkowej. Z kolei dzianinowe sukienki, bluzki czy spodnie sprawdzą się do relaksu w domowym zaciszu, czy w trakcie wyjazdów wakacyjnych. Elastyczność łączy się z odczuwanym komfortem, skóra oddycha, a materiał nie krępuje ruchów. Takie właśnie są dobrej jakości dzianiny Łódź to przykład miasta, w którym można nabyć doskonałe materiały, które po zapewnieniu odpowiedniej pielęgnacji, służą użytkownikom przez wiele lat.

Dzianina powinna być prana w produktach przeznaczonych do pielęgnacji bawełny oraz wełny. Przed włożeniem ubrania do pralki trzeba sprawdzić metkę dołączoną przez producenta, gdyż wybrane ubrania wymagają prania ręcznego. W trakcie czyszczenia nie można pocierać materiału mydłem, a jedynym skutecznym sposobem prania jest wygniatanie materiału w roztworze wody z delikatnym płynem. Całkowicie zabrania się prania w temperaturze przewyższającej 40 stopni.

Jak suszyć dzianinę?

Odpowiednie suszenie jest tak samo ważne, jak pranie. Nie poleca się wirowania, wykręcania oraz wyżymania. Nadmiar wody trzeba odsączyć dwoma suchymi ręcznikami. Ubranie zostaje włożone do środka, a następnie zwinięte w rulonik. To doskonały sposób na usunięcie nadmiaru wody. Dzianina musi być suszona na płasko, jednak najpierw należy położyć ją na suchym ręczniku – w taki sposób można usunąć wilgoć, a ubranie ma cały czas optymalny kształt i nie ulega deformacji. Pod żadnym pozorem nie można kłaść bluzki czy sukienki uszytej z dzianiny na kaloryfer.

Prasowanie jest równie istotne. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Zbyt wysoka temperatura jest w stanie zdeformować odzież, dlatego trzeba wybrać program do wełny albo korzystać z bezpieczniejszej parownicy. Nie wolno naciskać żelazkiem na ściągacze i wypukłe sploty, gdyż zostaną rozciągnięte albo stracą swój kształt.